Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Naše životní štěstí neovlivňuje ani tak náhoda, ostatní lidé nebo třeba počasí. O našem štěstí rozhodujeme především my sami svým chováním. Vše, co uděláme i neuděláme, má vliv na to, co se nám v životě děje. A ti šťastní z nás jakoby to věděli, chovají se totiž podle toho.

   happy-woman

Je jim jedno, co si o nich druzí myslí
Nedovolují negativně naladěným lidem ovlivňovat to, jak se cítí. Ať jim takoví lidé říkají cokoli, steče to z nich jako kapky vody. Dobře vědí, že důstojný člověk není ten, který nemá nedostatky, ale ten, který má důstojnost.

Na všem vždycky vidí plusy
Na všem špatném je něco dobrého. Pokud se nedaří vidět na nějaké situaci kladnou stránku, tito lidé ji vytvoří sami. A nikdy nelitují. Pokud to dopadlo dobře, je to pozoruhodné. Pokud špatně, je to zkušenost.

Jsou vždy přátelští a uznalí
Pro šťastné lidi nemá význam, jak vypadáte, nebo odkud pocházíte. Všechno, co potřebují, je další člověk, vedle kterého se mohou smát a být šťastní. Neostýchají se a nelitují vynaložení několika minut na to, aby druhým vyjádřili své uznání.

Vždycky se usmívají a jsou pozitivní
„Nesmějeme se proto, že jsme šťastní; jsme šťastní proto, že se smějeme" (William James). Úsměv a smích jsou neoddělitelným rysem šťastných lidí. Už je to tak zařízeno, že lidé, s nimiž trávíme hodně času, ovlivňují naše přijímání okolního světa. Čím více času trávíme s pozitivně naladěnými, optimistickými lidmi, tím jasnějšími barvami bude vymalován náš život.

Žijí přítomným okamžikem
„V životě jsem prožil mnoho strašných věcí, ale jen některé z nich se doopravdy staly" (Mark Twain). Tito lidé nečekají na páteční večer nebo nedělní ráno, na koupi nového auta nebo bytu. Nečekají na jaro, léto, podzim nebo zimu. Vždyť tou úplně nejstrašnější chybou je myslet, že žiješ, když ve skutečnosti přečkáváš v jakési čekárně v očekávání života...

Vědí, že ne vše na tomto světě je dokonalé
Je těžké přemoci v sobě perfekcionismus, ale je to nezbytné. Všeho s mírou. Šťastní lidé dokážou kontrolovat své úsilí o dokonalost. Nespáchají sebevraždu kvůli chybám či nepřesnostem. Jsou na sebe a své úspěchy pyšní. Někdy věci nejdou podle plánu, ale to je normální. Mít všechno pod kontrolou není možné.

Obohacují okolní svět
Jednou z nejlepších cest k pocitu štěstí je snaha změnit okolní svět. Není k tomu třeba zachraňovat národy a zastavovat cunami. Stačí se prostě na lidi usmívat, složit jim kompliment, pomoci přátelům, věnovat dárek atd.

Stále se učí
Jsou to lidé zvídaví a snaží se stále dozvídat něco nového o světě a lidech, kteří v něm žijí. Vždycky existuje něco, o čem ještě nic nevíme. Zájem o život nám dává energii, pomáhá vzniku nových nápadů, kladně ovlivňuje myšlení a naše dny činí bohatými a zářivými.

 

 

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300