Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Jednoduchý a zdravý salát, který si v létě můžeme připravit k obědu. Myslím, že plno z nás si tento salát v nějaké podobné formě připravuje už dávno. I já jsem podobný salát už dávno jedla ještě před tím, než jsem četla tento článek, kde se píše, jak moc je prospěšný našemu zdraví.

   okurkasal

Vysoký krevní tlak je kardiovaskulární onemocnění, které postihuje lidi všech věkových kategorií. Ve skutečnosti více jak 40% dospělých nad 25 let jsou postiženy hypertenzí. Nejčastější příčina jsou zúžené tepny, kterými špatně proudí krev, které například špatně zásobují ledviny krví.

To vše se dá celkem snadno léčit i bez dlouhodobé nutnosti užívání léků. Tento zdravý salát je spíše prevence než lék. A jak se říká, prevence je základ zdravého života.

Okurkový salát s česnekem

Všechny ingredience v tomto salátu jsou zdraví prospěšné a při pravidelné konzumaci se zlepší i váš krevní tlak.

Složení:

1 velká okurka
3 stroužky česneku
2 lžíce olivového oleje
0,1 l vody

Postup:

Asi nemusím každému popisovat jak udělat okurkový salát, že jo? Takže vše jako když si děláte salát doma. Nakrouhejte okurku, stroužky česneku utřete a pokud možno vyřízněte z prostředku klíček. Přidejte k nakrouhané okurce, zakápněte olivovým olejem a vodou a dejte na chvilku vychladit.

Okurka je bohatá na vodu, draslík, hořčík a vlákniny. Draslík je jeden z nejvíce prospěšných minerálu pro zdravé srdce. Vlákniny snižují cholesterol, podporují hubnutí a udržují dobrý krevní tlak.

Česnek a jeho vlastnosti ve vztahu ke zdravý jsou již dávno známé a používají se v přírodní medicíně. Je vysoce přínosný pro léčbu vysokého krevního tlaku a vysoké hladiny cholesterolu. A samozřejmě má mnoho dalších zdravotních výhod.

Konzumací tohoto salátu budete svému zdraví jenom prospívat, ale pokud jste v neustálém stresu máte, špatné stravovací návyky potom ani tento salát vám moc nepomůže.

 

 

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300