Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Jak správným vařením snížit svoji hmotnost a udržet si štíhlou linii hubnutí bez doplňků stravy.

   korenihub

Hubnout můžete i zdravě, pomocí koření. Stačí, když se zaměříte na to správné, které zrychluje látkovou výměnu a podporuje trávení a snižování hmotnosti. Které vybrat? Chcete zhubnout? Pak se rozhodně nevyhýbejte ostrým jídlům s chilli a pepřem a nezapomínejte na kari! Ráno a večer si dopřejte skořicový čaj s medem a uvidíte, jak se vaše postava začne tvarovat.

Jaké koření pomáhá ke štíhlé linii a jak funguje?

Chilli a pepř
Ostrá koření, jako jsou chilli a pepř, dokáží hubnutí urychlit a podpořit. V chilli papričkách i pepři je obsažený rostlinný alkaloid kapsaicin, který způsobuje onu pálivost. Lékaři zjistili, že lidé, kteří při hubnutí dostali kapsaicin do těla, vydali až dvakrát tolik energie. Proto doporučují - pálivým pokrmům se při dietě nevyhýbejte, způsobují oxidaci tukových tkání, zrychlují metabolismus a trávení.

Kurkuma
Exotické koření kurkuma, nazývané také japonský šafrán, se již dlouho těší velké pozornosti vědců z celého světa. Má totiž spoustu pozitivních účinků na lidský organismus. Napomáhá trávení těžších a tučných jídel, zvyšuje produkci trávicích šťáv a je vhodné při nadýmání. Obsahuje výrazné žluté barvivo kurkumin, které má antioxidační účinky a chrání buňky před volnými radikály. A kromě toho obsahuje aktivní složku, která pomáhá v boji s nadváhou. Kurkumin totiž brání růstu tukových buněk a je prokázáno, že po jídle, které ho obsahuje, přiberete méně než po stejném jídle bez něj.

Kari
Kari je sice koření, které je nejvíce rozšířené v Indii a jihovýchodní Asii, ale je běžně používané i u nás. Jde o směs až 25 druhů bylin a jeho výraznou žlutou barvu a specifickou chuť mu dodává již zmíněná kurkuma. A protože ta dokáže bojovat proti obezitě, doporučuje se kari používat i při dietách a hubnutí. Podporuje totiž spalování tuků z tukových zásob. Kmín Mezi další oblíbená koření, která podporují trávení a urychlují tak hubnutí, patří kmín. Obsažená silice pomáhá k vylučování žaludečních šťáv a uvolňuje křeče. Skvělé účinky má i proti nadýmání.

Koriandr
Při hubnutí pomáhá také koriandr, proto i on je součástí mnoha dietních receptů. Podporuje tvorbu žaludečních šťáv a příznivě tak působí na trávení. Skvěle se hodí na ryby a má ještě jedno plus - má prý i afrodiziakální účinky. Budete-li přidávat koriandr do jídla, vy budete hubnout a partnera to možná povzbudí k příjemně strávenému večeru...

Skořice
Hubnutí dokáže podpořit také skořice. Kanadští vědci přišli na to, že nejlepší je její kombinace s medem. Pokud chcete shodit nějaké to kilo, pijte ráno na lačno a večer před spaním šálek skořicového čaje s medem. Důležité je ovšem vydržet a nápoj si dopřávat pravidelně, protože zabraňuje usazování tuků a pomáhá snížit hmotnost dokonce i u obézních lidí, říkají vědci.

Zázvor
Rýma, nevolnost, bolesti hlavy - to jsou jen některé potíže, se kterými si dokáže poradit zázvor. Obsahuje aktivní složku gingerol, která má právě ony zmíněné léčivé účinky. Zázvorový čaj dokáže prohřát tělo a chránit před nachlazením. Zázvor však má ještě další pozitivní účinek - podporuje hubnutí, zvyšuje kalorický výdej a pomáhá rychlejšímu spalování tuků.

 

 

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300