Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Venku začal podzim a v obchodech se objevilo zase to zvláštní ovoce. Ještě před rokem jsem celkem tápala co to je, ten oranžový lesklý plod. Nedala jsem se odradit a dnes se těším na kaki Persimon Bouquet. Slaďoučké a šťavnaté ovoce, které navíc neobsahuje žádná semínka, snadno se krájí a nemusí se loupat.

   kakiner

Určitě se hodí do kuchyně, ale jeho konzumace je prospěšná i našemu zdraví. Já ho používám k přípravě salátů, omáček, hlavních jídel, dezertů a smoothie. Výborné je i sušené kaki. Pro začátek ho můžete zkusit přidat do cheesecaku, štrůdlu, ovesné kaše nebo třeba jen do jogurtu či jako náplň do palačinek.

Kaki Persimon Bouquet v překladu znamená „pokrm bohů". Vyznačuje se skvělou výživovou hodnotou s vysokým podílem vlákniny, vitamínů a minerálních látek. Persimon Bouquet je sezónní ovoce, sklízí se během září a října. Díky vysokému podílu vitamínů, vlákniny a minerálů (vitamin A a C, draslík, vápník, hořčík, fosfor, železo, mangan) vám právě na podzim pomůže posílit váš imunitní systém. Pozitivně působí i na metabolismus, pomáhá při stresu, nervozitě a únavě.

Kaki Persimon Bouquet si můžete vychutnat během podzimu – od poloviny října do Vánoc.

 

 

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300