Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Zima už je snad definitivně na ústupu a my si začneme užívat trochu jarního tepla. Už jste provedli jarní detox po zimě? Mám pro vás dva jarní nápoje, které vám dodají sílu a energii v každodenním shonu. Doufám, že vám budou chutnat a třeba si je i oblíbíte a stanou se součástí vašeho pravidelného jídelníčku.

Jarní očista organizmu

   jardeto

Tento velmi jednoduchý nápoj má jedinou úlohu, a to vyčistit trávící trakt po těžkých pokrmech, které jsme si dopřávali v průběhu zimních měsíců. Nápoj zároveň skvěle zregeneruje trávící mikroflóru a připraví náš organizmus na přijímání jarních, lehkých a zároveň energetických potravin.

Potřebujeme:

• 4 ks středně velkých jablek bez jadřinců
• 1 plnou hrst čerstvého baby špenátu
• 2 polévkové lžíce rebarborového pyré
• Olivový olej s chilli

Postup:

Jablka odšťavníme a šťávu přelejeme do mixéru. Přidáme špenát a rebarborové pyré, rozmixujeme na hladké smoothie. Podle chuti můžeme přidat mátu nebo šťávu z limetky. Taktéž můžeme experimentovat s různými odrůdami jablek, které nám vždy přinesů jiný výsledný chuťový efekt, přidat můžeme i několik kapek extra panenského olivového oleje parfémovaného s chilli.

Jarní detox a očista krve

   jardeto2

Řeřicha, jablko a kiwi jsou skvělou kombinací pro detoxikaci organismu. Řeřicha je jednou z nejléčivějších rostlin vhodných pro přípravu šťáv. Je vynikajícím antioxidantem a čističem krve.

Potřebujeme:

• 1 plná hrst čerstvé řeřichy
• 2 jablka
• 1 kiwi

Postup:

Vložte ingredience do mixéru anebo odšťavňovače a připravte šťávu. Řeřicha má velmi intenzivní chuť a aroma, a to i přesto, že neprodukuje velmi šťávu. Přesto by neměl její obsah v nápoji přesahovat 1/6 hotového džusu.

Recepty detoxikačních nápojů jsou od známého šéfkuchaře Grand Hotelu Kempinski High Tatras, Tomáše Tejbuse.

 

 

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300