Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Taky se vám už určitě stalo, že jste si jazykem přejeli po zubech a cítili, že na nich máte nějaký lepkavý povlak. Je to samozřejmě nepříjemné a značně nehygienické.

   zubnikaz

Zubní plak je vrstva bakterií, která se uchytává na povrchu našich zubů. Pokud se důkladně neodstraní, může vést k onemocnění dásní, tvorbě kazů nebo vám začne zapáchat z úst. V nejhorším případě můžeme přijít o zub.

Existuje určitě mnoho způsobů jak se zubního plaku zbavit nebo se ho pokusit částečně odstranit. Jeden ze způsobů je přírodní léčba. Nebo, já bych spíš řekla přírodní prevence.

Našla jsem přírodní recept, který si můžete sami připravit doma a jeho aplikací se postupně zbavit zubního plaku.

Ingredience:

• 2 lžíce mletých slunečnicových semínek
• 2 limetky
• 0,2l neperlivé vody

Postup:

Nasypte do menšího hrnce mouku ze slunečnicových semínek, pořádně vymačkejte šťávu z limetek a dolijte neperlivou vodou. Všechny ingredience rozmíchejte a začněte vařit. Po přivedení do varu, stáhněte teplotu a cca. 45 minut nechte dusit za občasného promíchání. Poté nechte odstát a můžete použít. Tato dávka by vám měla stačit na jedno použití.

Aplikace:

Naneste na vlhký zubní kartáček tuto směs a pět minut si s ní čistěte zuby. Směs můžete nanést na zubní kartáček i vícekrát, podle toho jak to budete sami cítit. Prostě, aby jste si nedrhli kartáčkem zuby a směs už dávno nebyla někde, třeba v umyvadle. Tento proces je z preventivních důvodů vhodný opakovat jednou týdně. A na každé čištění si připravte novou směs. Zabráníte tak tvorbě zubního plaku na vašich zubech.

Není ani moc důležité, jakou techniku při čištění zubů používáte, ale důležité pro zdraví vašich zubů je důkladné odstranění zubního plaku ze všech zubů.

Správná a pravidelná dentální hygiena je základ pro vaše zdravé zuby. Stejně tak jako pravidelné návštěvy u zubaře. I když mi je jasný, že je nikdo zrovna moc rádi nemáme, ale odborný dohled s kombinací přírodní léčby nemůže přeci uškodit.

 

 

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300