Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Zdraví

upalTeplo letních měsíců nepřináší jen radosti z prožívaných prázdnin či dovolených, ale může být také příčinou řady tělesných obtíží způsobených přehřátím našeho organismu. Seznamme se alespoň s těmi nejběžnějšími.

matcajObyvatelé horkých pouští vědí dobře, proč v největším vedru pijí vlažný mátový čaj – ledové nápoje totiž žízeň zaženou jen na okamžik.

akneletV létě vyžaduje naše pleť intenzivnější péči zejména v souvislosti se slunečním zářením.

mlzdTrápí vás bolesti v kolenou, loktech či ztuhlá ramena? Pokud své klouby hodně namáháte nebo je vám přes 40 let, možná podobné symptomy znáte.

opalováníDoba letních dovolených, pobytu na slunci a zvýšeného slunění konečně přišla.

kineKinetóza neboli postaru „mořská nemoc", v moderní době označovaná i jako „airsickness" „carsickness" či „simulation sickness" není nemocí v pravém smyslu.

altDůvodů, proč se lidé začnou stravovat alternativně, je hodně. Ale jedno mívají společné - cílem je dosažení rovnováhy v souladu s přírodními zákony.

licenicockyKontaktní čočky si většinou pořizujeme, abychom se zbavily brýlí. Mnohdy máme pocit, že nám nesluší, nevyhovují při sportu nebo se v nich prostě jen necítíme.

pocePocení je přirozený mechanismus na regulování tělesné teploty.

jakhorMít hladinu hormonů v optimální rovnováze a harmonii je velice důležité pro kvalitu našeho života.

jahoProč jíst jahody: Zvyšují sexuální výkonnost, nepřiberete po nich prospívají pleti a mnoho dalších důvodů. Proč jíst asi jedno z nejoblíbenějších ovocí u nás.

varmlekAť už uvažujete o omezení mléčných výrobků z vašeho jídelníčku z jakéhokoli důvodu, vězte, že pak budete v dobré společnosti.

mlekBez masa se člověk obejít může, ale je potřeba zajistit odpovídající zdroj plnohodnotných bílkovin.

inspiracKde vzít ty správné informace, které zaručeně povedou ke zdraví?

 

lup1Léto je v plném proudu a k horkým dním neodmyslitelně patří koupání, opalování, cestování, mlsání a spousta dalších tradičních radovánek.

 

zdrjarLéto již klepe na dveře a mnozí z nás jistě cítí, že si žádá změnu jídelníčku, ať už díky touze po štíhlejší postavě anebo zkrátka proto, že si to tělo žádá.

dietplanProteinová dieta je vlastně to samé jako ketonová či Atkinsova dieta.

klimaPokud je venku hic, klimatizovaná místnost se stává oázou osvěžení. Ale pozor!

klimaZná to asi každý: horké letní sluníčko rozpaluje domy do běla a vy místo dovolené u moře nebo na chatě musíte sedět v kanceláři.

rafPrvní červnový víkend propukne v Praze na Štvanici RawFest 2015, největší festival rawfood a zdravého životního stylu ve světě.

elixirNabízím vám osvědčený domácí recept na přípravu elixíru, který vám pomůže spálit nadbytečné kalorie z vašeho přejedení se dobrotami.

hubnutivanoceVedle dalších zajímavých kurzů pořádá Akademie léčivé výživy v Praze letos v červnu večerní přednášky zaměřené na ayurvedu a živou stravu, které povedou dvě zkušené lektorky.

tresSezóna třešní začíná a díky velkému množství pozitivních vlastností třešní je těžké je vynechat ze svého jídelníčku.

zahradTaké máte s prvními jarními paprsky chuť to všechno rozjet? Uklidit, přemístit, okopat, zasázet, přebudovat, okopat, zrýt...

himsulLidé trpící často migrénou mají problém najít způsob, kterým by silné bolesti hlavy ulevili. Každý kdo trpí na migrény tak ví, jak bolest dokáže zničit a znepříjemnit celý den.

alerzenCítíte se na nic a každou chvíli vás skolí nějaký bacil? Pak je nejvyšší čas posílit imunitu. Jak na to?

cocda1Období alergií může mít kvůli jejich projevům postihujícím oči dopad i na nositele kontaktních čoček. Uvádí se, že alergií trpí až 30 % populace.

mufkafIdeální čas pustit se do boje s přebytečnými kilogramy. Třeba se zelenou kávou. Výtažky z jejích semen totiž obsahují látky, které dokáží povzbudit, podpořit spalování tuků a příznivě ovlivnit celkový zdravotní stav.

plavPokud jste si ještě pořádně nerozmysleli, do kterého sportu se pustíte od druhého kroku proteinové diety KetoDiet, máme pro vás jeden speciální tip. Začněte plavat! A proč?

dyst1Svalové dysbalance vznikají nejen při nedostatku pohybu zapříčiněného sedavým způsobem života, ale i při nesprávném pohybovém režimu.

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300