Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Dneska mám pro vás pozvánku na festival nového cirkusu, kde se představí špičkové evropské soubory. Které nám nabídnou zážitek z představení, ve kterých autoři k cirkusovým technikám přistupují naprosto jedinečně.

   cir1

Přesah do nových médií a vizuálního divadla nabídne poetické francouzské představení Autour du Domaine, režírované laureátkou CircusNext 2014 Marion Collé, které se opírá o techniku chůze na laně.

Duo Sacékripa jsou pro změnu netradiční klauni - žongléři s dokonale vyhraným charakterovým herectvím. Taival finské company NUUA mísí současný tanec, žonglování a vizuální divadlo a vytváří tak naprosto jedinečnou atmosféru. Sami svůj projekt nazvali „raw cirkus".

Na pomezí fyzického divadla a tance se pohybuje představení Alexandera Vantournhouta, ANECKXANDER. Na minimalistické scéně vystupuje po celých 50 minut pouze on sám, nahý. Celá dramaturgie představení je postavena na abnormálních proporcích Alexanderova těla.

Závěr festivalu bude patřit prozatím tajnému představení Cirkopolis vol. 4, které bude po celou dobu festivalu zkoušet mezinárodní tým v prostorách CIRQUEONU. Premiéra i derniéra představení připadne na 18. února.

   cir3

Jestli si představujete cirkus na který jste zvyklý, tak se přijďte sami podívat na to co se skrývá a co představuje pojem „nový cirkus" a věřím, že budete příjemně překvapeni.

KDY: od 13. do 18. února
KDE: v Paláci Akropolis a Divadle Ponec

   cir

Odkaz: Cirkopolis

 

 

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300