Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Kdo by z nás neměl rád procházky po Malé Straně. Procházet se zapletenými uličkami, které v sobě schovávají historické fasády důstojných budov, hospůdky, restaurace a nečekaná romantická zákoutí. Pojďte o víkendu poznat historii i vlastní zážitky spojené se svými domy od místních starousedlíků.

   malstra1

Organizátoři Malostranských dvorků chtějí veřejnosti přinést unikátní zážitek, který odhalí zdejší neznámou historii ve spojení se současnou uměleckou scénu. Podíváte se za fasády historických domů, kde se skrývají zákoutí, kam se jen tak nedostanete. Otevřou se nám místa, kam bychom se jinak nedostali.

Akce Malostranské dvorky není žádným začátečníkem, ale navazuje na tradici z roku 1981. V té době se dali dohromady významní sochaři Kurt Gebauer, Čestmír Suška a Magdalena Jetelová a svá díla vystavili na dvorcích Malé Strany. Letos na osmi veřejnosti přístupných dvorcích vystoupí osm českých básníků, na dalších osmi budou hrát vybraní mladí hudebníci vážné hudby. Nebude chybět ani výtvarný program, na který dohlédne kurátor Jan Trejbal.

Malá Strana je významným pojmem a nejen Pražané pro ni mají speciální místo ve svých srdcích. A tím se řídí i organizátoři, kteří tvrdí, že kultura se má odehrávat i na neočekávaných místech.

KDY: 27. 5. – 28. 5. 2017

 

 

 

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300