Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Máte rádi, kouzlo starých domů a jejich zákoutí, například vnitrobloky, dvorky atd.? Mám pro vás pozvánku, kde si užijete umění, zábavu a budete moct nahlédnout trochu do historie jedné čtvrti v naší metropoli. Nusle v sobotu ožijí novým cirkusem, pohádkami a workshopy.

   nus3

Sobotní program odstartuje architektonická procházka s historičkou architektury Věrou Vostřelovou, se kterou zavítáte do míst, kde se v Nuslích dříve rozkládal zámecký park, nebo stávala starobylá usedlost. Program Nuselských dvorků bude následně probíhat na všech místech zároveň.

Dopoledne návštěvníci na dvoře CIRQUEONU uvidí žonglérské vystoupení Pan Václav a kouzelný pytel spojené s žonglérským workshopem. Odpoledne ve vystoupí Viktor Černický se svým představením Parolapolea, sólo pro jednoho tanečníka, dvě tyčky a tři rozměry vnějšího světa. A večer se můžete těšit na mezinárodně uznávané novocirkusové zahraniční duo Kolektiv Lapso Cirk. Celý den zde budou probíhat cirkusové workshopy, Mimiblešák nebo workshop se stylovým nuselským papírnictvím kaš-mi-daš.

   nu1

Prostor kavárny Sweetcakes – coffee and pies bude patřit především dětem a storytellingu: nejen malí diváci se mohou těšit na příběh o Třech medvědech a drzé Máše, po němž bude následovat kreativní vařící dílna pro děti. Během ní se naučí péct například čokoládové cupcakes. Nebudou chybět ani pohádky od Spolku Storytelling, nebo jejich Příběhový jukebox - autorské příběhy na přání.

   nu2

Vnitroblok Mečislavova odpoledne obsadí fyzický divadelní soubor tYhle s pohybovou klauniádou Les Fantômes či písničkář a busker z Prahy Marek Jan. Večer se představí artisté s netradiční ohnivou show Fireducks. Během dne zde zároveň bude možné vidět trojici vizuálních projektů od absolventů Ateliéru fyzického herectví na JAMU v Brně – Le Cabaret Nomade. Ti vás zavedou do Šalabundy na desetiminutové koncertní představení, Le Musée Nomade představí putovní výstavu sbalenou v kufru a v Le Cabinet Photographique bude možné pořídit fotku na památku.
Vstup na festival je zdarma.

KDY: 20. 5. 2017
Odkaz: CIRQUEON

   nus

 

 

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300