Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Chcete poznat, jak funguje vaše tělo? Mám pro vás tip na výstavu, která vám odhalí všechna tajemství a detaily lidského těla.

   body

Unikátní výstava Body The Exhibition vám představí kompletní fungování lidského těla na exponátech z více než 20 celotělových a k tomu dalších 300 exponátů pocházejících ze skutečných lidských těl. Budete mít možnost vidět lidská těla v mnoha pozicích, které ilustrují fungování jednotlivých tělních systémů, orgánů i pohybového ústrojí. Kromě celotělových exponátů slibuje výstava také dalších 300 detailních exponátů jednotlivých orgánů a částí těla. Velkou pozornost bude jistě lákat také porovnávání nemocných a zdravých orgánů.

   body1

Výstava pochází z dílny amerických producentů, kteří ji do Prahy přestěhují z Las Vegas. Na světě neexistuje nic přesnějšího a věrnějšího než Body The Exhibition. Všechny exponáty pochází od dobrovolných dárců - tedy z reálných lidí.

Celá expozice vznikla v laboratořích předních světových anatomů. Jednotlivé části těl prošly procesem plastinace, při které je tělní tekutina nahrazena silikonem. Práce na celotělových exponátech je velmi náročná a často trvá více než jeden rok. Mezi exponáty, které budou do Prahy přivezeny, je například i kompletní kůže z celého člověka, kosterní systém, svalstvo, nervový systém včetně mnoha detailů mozku, pohlavní orgány, vývoj lidského plodu, ale také ukázka ledviny s ledvinovými kameny, játra napadená rakovinou a mnoho dalšího.

   body2

Výstava je vhodná pro celou rodinu, zejména je výbornou průpravou pro žáky a studenty škol. Sami se budete moct zapojit v interaktivní části, kde si názorně můžete vyzkoušet první pomoc nebo budete moci zkusit nahmatat rakovinový nádor na připraveném trenažéru.

   unor7

KDY: 22. 2. - 30. 6. 2017
KDE: Výstavišti Praha – Holešovice

Odkaz: Body The Exhibition

 

 

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300