Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Také už jste slyšeli na La La Land spoustu chvály a doporučení? Americkou romantickou komedii, ztvárněnou jako muzikál, jsem si nemohla nechat ujít. V hlavních rolích dvojice Emma Stone a Ryan Gosling, kteří spolupracovali už i na jiných snímcích, například na filmu Bláznivá, ztracená láska (2011), jsou jednoznačně lákadlem celého La La Landu.

   lala1

Mia (Emma Stone) si chtěla splnit svůj herecký sen a přestěhovala se do Los Angeles, kde ale zatím jen obsluhuje v kavárně. Mia jednoho dne potká nadaného muzikanta Sebastiana (Ryan Gosling), který ale stejně jako ona, na splnění svého snu ještě čeká. Tím jeho je otevřít si vlastní jazzový klub. Z prvotních nepříjemných setkání se nakonec stávají setkání příjemná a cesty života Sebastiana a Mii se zkříží.

Již od prvního momentu víte, že jste přišli na muzikál a ústřední melodii City of stars si budete broukat ještě dlouho. Přesto se však jedná o film lehčího žánru, jehož dějová linka není příliš náročná. Téma plněný svých snů a vytrvání v cestě za nimi je v La La Landu jedním z hlavních, a dodává filmu nadčasovost.

   lala

Film režíroval americký režisér Damien Chazelle, který se postaral i o scénář. Hudbu pro La La Land složil americký skladatel Justin Hurwitz, jenž se s Chazellem podílel i na tvorbě filmu Whiplash (2014). Soundtrack k tomuto muzikálu je navíc opravdu povedený a určitě nadchne jazzové nadšence, publikum si ale udělá i mezi moderními diváky.

La La Land není trhák, který bych doporučila všem. Klidný, romantický, ale i vtipný muzikál, který si najde své publikum, a možná právě pro klidnou atmosféru je tak oblíbený. Lehce nadprůměrný snímek je v našich kinech od 5. ledna 2017 a určitě stojí za zhlédnutí.

 

 

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300