Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Zima je v plném proudu, ale sníh nikde. Ne, že by mi to vadilo, ale přeci jen to tak nějak patří k tomuto ročnímu období. Naštěstí alespoň horách něco napadlo a zbytek se dosněžil, a dá se lyžovat.

   veclyz2

Pro toho, kdo si chce po práci odpočinout a trochu zpomalit, je večerní lyžování super volba. Nevýhodou je, že musíte sednout do auta a podniknout minimálně hodinovou cestu. Ale určitě to stojí za to. Já jsem si večerní lyžování oblíbila a můžu doporučit dvě střediska, která se dají autem bez problémů do hodiny zvládnout a opravdu stojí za to.

Samozřejmě to nejsou Alpy a sjezdovky nejsou kilometrové, ale jde přeci o sport, zábavu a zdraví. A lepší než sedět doma u bedny a dívat se na nekonečné seriály. A navíc, večerní lyžování má své kouzlo.

Monínec – 75 km

   veclyz

Lyžuje se na nejdelší osvětlené sjezdovce v Čechách ( 1,2 km ) a na výborně upravené trati od 18 do 21 hod. Nahoru vás vyveze čtyřsedačková lanovka. A kdo nevydrží lyžovat celou dobu, může si odpočinout a dobře najíst v restauraci přímo u sjezdovky. Více ZDE

Javorník ( Obří sud ) – 100 km

   veclyz1

Ideální místo pro lyžování s dětmi. Zalyžujete si na 900 m dlouhé sjezdovce, na kterou vás vyveze čtyřsedačková lanovka. V dolní části areálu se můžete občerstvit, ale já doporučuji určitě návštěvu restaurace Obří sud. Je to sice kousek od výstupu z lanovky, ale domácí kuchyně stojí za to. Více ZDE

 

 

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300