Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Socha F. Kafky, která se nachází na piazze za Obchodním centrem Quadrio neujde již dva roky pozornosti turistů ani náhodných kolemjdoucích.

   hlav2

Národní třída se tak řadí mezi nejvyhledávanější místa české metropole amatérskými fotografy z celého světa. Ti na soše s otočnou tváří známého pražského německy píšícího spisovatele oceňují především originalitu a její proměnlivost. Díky ní je hlava na každé fotografii jedinečná. Podobu sochy a mechaniku jejího pohybu ztvárnil světoznámý český umělec David Černý.

   hlav

Socha F. Kafky je opravdu nepřehlédnutelná. Měří přes deset metrů a váží neuvěřitelných 39 tun. Hlava je složena ze 42 pohyblivých plátů z nerezového plechu zrcadlového lesku, které pohání stejný počet synchronních motorů i důmyslný mechanismus skrytý uvnitř sochy. Výsledkem je čtyřicetiminutová choreografie.

   hlav1

V podstavci této složité sochy se nachází řídicí systém, ovládací panel, rozvaděče a další elektronika. Obsahuje i rekuperační jednotku, která snižuje energetickou náročnost celého mechanismu. Vývoj, konstrukce a montáž sochy zabrala celkem 8 900 hodin práce, což odpovídá více jak 370 dnům.

 

 

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300