Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Signal festival se do Prahy vrátil již počtvrté a ve čtyřech říjnových večerech rozzářil vybraná místa. Jedná se o největší kulturní událost u nás, která propojuje moderní umění a technologie s širokou veřejností. Ministerstvo kultury navíc letos festival zařadilo společně s dalšími akcemi mezi prioritní kulturní akce v Praze i v celé České republice.

   sigfe3

Letos se spojujícím prvkem staly mimozemské bytosti, které obsadily planetu Signal. Celkem jich bylo pět a jednalo se o práci australské umělkyně Amandy Parer, která se zabývá světem přírody. Obří světelné figury vypadaly, jako by právě dopadly na zem. Z dálky však působily mnohem přesvědčivěji, než z blízka.

   sigfe
I tentokrát se na Staroměstském náměstí rozzářil palác Kinských. Videomapping s názvem Voice of Figures ruského mediálního a desénového studia Redugadesign tentokrát rozsvítilo fasádu paláce v živých barvách. Za změtí barev ale podle Redugadesign stojí mnohem více. Vychází z velkých objemů dat známých také jaké „big data". Zprvu jsou data neuspořádaná a skrze videomapping jsou uspořádána do tvarů.

   sigfe1

Za vystání dlouhé fronty určitě stál Rezonátor českého vizuálního umělce Jana Hladila. Ten zkombinoval technologii s kapkou filozofie a Colloredo-Manfeldském paláci tak vykouzlil úžasnou podívanou. I Dron~list inspirovaný stroji Leonarda da Vinciho upoutal pozornost mnoha návštěvníků. Videomalba připomínala impresionistické obrazy, které reflektovaly dvě rozdílné strany dnešní společnosti. Světlušky, aneb instalace Light Sowers ve Vojanových sadech nadchla především mladší návštěvníky.

   sigfe2

Pokud jste letošní ročník propásli, určitě se můžete těšit na další. Signal festival se snad opět vrátí a my si budeme moci znovu užívat naši stověžatou Prahu v trochu jiném světle.

   sigfe4

 

 

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300