Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Kdo by neměl rád romantickou literaturu se šťastným koncem? Posy Morlandové však sladkou četbu musí odložit stranou a postavit se čelem realitě. Bude to ale happy end i pro ni? To se dočtete v novince anglické spisovatelky Annie Darlingové v Knihkupectví u osamělých duší (The Litthe Bookshop of Lonely Hearts).

knih2 1

Posy Morlandová pracuje v zapadlém londýnském knihkupectví. V jejím životě ale kromě toho hrají roli i tři důležité věci. Láska, kterou má k romantické literatuře a také starost o mladšího bratra. Kromě toho jí ale trápí i drzý muž s pověstí největšího hulváta v Londýně, vnuk majitelky knihkupectví, Sebastián Thorndyke. Majitelka však Posy obchod odkáže a ona se upadající knihkupectví pokusí proměnit v prosperující obchod zaměřený právě na romantickou četbu. Těžko však říci, zda se jí to povede, když má kolem sebe jenom skupinku podobně nepraktických knihomolů, jako je ona sama.

knih1 1

Čtivý příběh hlavní hrdinky Posy Morlandové má vtip, překvapivé zvraty i zajímavé rozuzlení. Je to přesně taková kniha, po jejímž dočtení budete příjemně smutní z toho, že už skončila. Dodá naději všem, které něco trápí i těm, kteří mají rádi životní výzvy.

knih1 2

I spisovatelka Annie Darlingová žije v Londýně v malém bytě, který praská ve švech kvůli hromadám knih. A i její vášní jsou právě romantické knihy, ve kterých se vyzná jako málokdo. Knihkupectví u osamělých duší je její první román, kterým se z neznámé čtenářky stala takřka přes noc známou autorkou.

knih

knih2 2

knih1 3

 

 

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300