Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Na pokračování populárního filmu Padesát odstínů šedi (2015) si diváci počkali dva roky. Premiéra Padesáti odstínů temnoty tentokráte proběhla před Valentýnem, 9. února. Rekordy v návštěvnosti však opět padaly. A kdo viděl první díl, jistě si nenechal ujít ani pokračování.

   pade
Netřeba osvětlovat hlavní tematiku příběhu. Anastasia Steel (Dakota Johnson) je nesvá a Christian Grey (Jamie Dornan) ji nedá chvilku klidu. Na začátku sledujeme oba žijící své vlastní životy, ne však naplno. Možná i proto se Anastasia k Christianovi vrátí, což lze zjistit již po zhlédnutí traileru. Co to s jejich vztahem, udělá, však samozřejmě prozrazovat nebudu. V pokračování se ale dostáváme oběma postavám více pod kůži, především pak tajuplnému Christianovi, jehož tajemství jsou postupně odkrývána. Ne však všechna. Tempo navíc tentokrát udává spíše Anastasia.

Snímek je podkreslen skvělým soundtrackem, o který se postaral Danny Elfman. Napjatí budete od začátku až do konce a při odchodu z kina se budete těšit na pokračování. I Padesát odstínů svobody vzniká podle stejnojmenné knižní předlohy britské autorky E. L. James. Do kin by závěrečný díl trilogie měl přijít 8. února roku 2018.

   pade2

Snímek režisére Jamese Foleyho, byl často označován jako příliš erotický, naopak někteří tvrdí, že erotických scén oproti prvnímu dílu ubylo. Pravdou je, že v Padesáti odstínech šedi se asi intimních scén vyskytuje více, kdo by je ale počítal. Kladně hodnotím i to, že kromě napjatých scén film nabízí i vtipné scény, které dokázaly rozesmát většinu publika.

Myslím si ale, že záleží na úhlu pohledu. Film lze vnímat jako silně kontroverzní a přespříliš intimní, jde ale o to, co divák očekává. Podle mého názoru se jedná o nadprůměrně zpracovaný snímek, s výbornými hereckými výkony.

 

 

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300