Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Jaké líčení? Jak vysoké podpatky? Jaký účes? To čas od času řeší každá z nás. Nezapomínejme však, že ruce jsou jedním z důležitých prvků, které ovlivní první dojem. Máme pro vás několik tipů, jak neztratit spoustu času, opečovat vaše ruce a zapůsobit jejich přirozeností.

   nehty1

Základem pro krásné ruce a nehty je pravidelná péče – ideálně si vyhraďte půlhodinku týdně. Pojďme na to: Ruce nejprve ponořte na několik minut do teplé vody s citrónem. Díky tomu budou nehty pružné, kůže kolem nehtů změkne a bude se vám s ní lépe pracovat.

Peeling pro vaše ruce

Pro zjemnění a vyhlazení pokožky je vhodný peeling. Ideální je aplikovat ho jednou až dvakrát týdně, častěji však peeling nepoužívejte, kůže by byla příliš vysušená. V každé drogerii najdete řadu peelingů na tělo, peeling si však můžete připravit i doma, například smícháním olivového oleje a mořské soli. Vzniklou směs krouživými pohyby vmasírujte do vlhkých nohou, pemzou můžete ještě odstranit zrohovatělou kůži.

Opilujte drápky

Pro pilování použijte pilník – ideálně skleněný. Pilujte vždy v jednom směru, pokud byste pilovali v obou směrech, nehty by se vám začaly zbytečně třepit.

Péče o nehtové lůžko

Teď je čas na kůžičku kolem nehtového lůžka – díky jejímu předešlému změkčení se vám s ní nyní bude lépe pracovat. Dřevěnou nebo kovovou tyčinkou kůžičku opatrně zatlačte.

Regenerace pro vaše nehty

• Vašim rukám i nehtům dopřejte výživu – naneste hydratační krém a nechejte působit.

• Špičky prstů lze také koupat ve směsi ze lžičky medu, oleje, soli a žloutku.

• Tip na regenerační výživnou lázeň: V šálku teplého mléka rozpusťte kávovou lžičku medu a přidejte šťávu z jednoho citronu. Směs naneste na ruce vatovým tamponem a nechte působit pět minut. Poté smyjte vlažnou vodou a vetřete do kůže běžný výživný krém.

• Před lakováním nehtů však ruce umyjte vlažnou vodou, zbytky krému na nehtech snižují přilnavost laku na nehty.

Krásné nehty jako ta nejhezčí ozdoba rukou

Přirozenou krásu vašich nehtů podpoří jednoduché použití bílé kajalové tužky. Ta ideálně zvýrazní okraje nehtů i v případě, že máte kratší nehty.

Tip: Po úpravě nehtů prsty krátce namočte, navlhčete i hrot tužky a nehty zespoda podmalujte. Díky navlhčení vám pod nehty tužka déle vydrží. Ideálně aplikujte večer před spaním, kdy víte, že nehty už nebudete máčet.

Lakování, to je věda

• Jako první patří na nehty lak podkladový – většinou je bezbarvý a zamezí nepříjemnému žloutnutí vašich nehtů. Místo podkladového laku zkuste požít remineralizační lak Sililevo, který dodá vašim nehtům potřebné minerály a udrží je hydratované. Tím je ochrání před působením barevného laku i před vysušením při odlakování.

• Druhým krokem je nanesení vašeho barevného laku. Při lakování začínejte uprostřed nehtu a následně pokračujte do stran. Tip: Nenanášejte lak až ke kůži, vaše prsty budou vypadat štíhlejší. Nechejte zaschnout a naneste ještě jednu vrstvu barevného laku.

• Na závěr přichází na řadu bezbarvý krycí lak – barevný lak zafixuje, a díky tomu vydrží vaše nehty krásné delší dobu. Navíc se budou vaše nehty krásně lesknout.

 

 

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300