Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Karlův most hned za rohem a výhled na Pražský hrad? Takových bister či kaváren je v Praze mnoho. V Café La Crème se ale kromě nevázané atmosféry můžete těšit na kvalitní nabídku, jež nejde na úkor ceny. Podnik s velkými okny je součástí Pachtova paláce a o příjemnou atmosféru tak není nouze.

cafela

Dominantou bistra Café La Crème je však dřevěný bar, který původně sloužil jako recepce hotelu Lutetia, nejvýznamnějšího hotelu Paříže. Když v roce 52 př. n. l. kraj dobyli Římané, pojmenovali ho právě Lutetia, dnešní město zamilovaných, Paříž. V roce 1910 byl pak hotel vystavěn jako jediný grand hotel na levém břehu Seiny pro klienty prvního obchodního domu Le Bon Marché. Dodnes jsou všechny významnější hotely situovány na opačném břehu řeky.

cafela1

U dřevěného baru poseděli kromě Winstona Churchilla i Pablo Picasso, Charles de Gaul, Frank Sinatra či James Joyce. Luxusní pařížský hotel si však zažil své i během války, kdy se v něm v roce 1940 usídlila německá armáda. Po osvobození Paříže v roce 1944 pak hotel sloužil jako domov pro ty, kteří se vrátili z koncentračních táborů a pro uprchlíky.

cafela2

V Café La Crème se kromě klasické nabídky můžete těšit i na speciální vánoční a silvestrovské menu. Menu s takovou nabídkou, kterou nenajdete jinde než v moderním bistru!

 

 

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300