Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Mám pro vás tip na dva zajímavé gurmánské festivaly, které se konají tento víkend v naší metropoli. Na jednom dostaneme naservírované pokrmy z několika kontinentů. A druhý je určený všem milovníkům polévek.

   fes2

Festival delikátních chutí
Na festivalu bude mít možnost ochutnat tradiční i netradiční pokrmy z několika kontinentů a poznáte, jak chutná svět! Součástí festivalu budou i zajímavé projekce a vyprávění spojené s tématikou cestování (nejen) za jídlem. A na jaké gurmánské zážitky se můžeme těšit. Například poznáme plné chutě ovoce z Ugandy, zahřejeme se kuchyní žhavého Mexika, ochutnáme exotické chutě Srí Lanky, pravé khmérské kari z Barmy. Delikátní lahůdky z Tyrolska, ke kterým si bude moct dopřát kávu pomalu z celého světa. Festival nám přinese na talíři celý svět...

   fes

KDY: 25.3.2017
KDE: Novoměstská radnice
Odkaz: Festival delikátních chutí

Polívkování na náplavce
Na čtvrtém ročníku oblíbeného festu Polívkování, nás zahřejí nejen polévky tuzemské jako je bramboračka, kulajda, knedlíčková či dršťková ale hlavně polévky z celého světa jako ruský boršč, mexické chipotle a menudo, malajská laksa, francouzská bouillabaisse, vietnamské pho, španělský cocido, marocká harira nebo japonské miso či ramen. Vegetariány určitě uspokojí pestrý výběr zeleninových krémů a luštěninových polévek. Zajídat se bude vše křupavými rohlíčky, kmínovými houstičkami a jinými druhy slaného pečiva. K pití bude připravený teplý cider, případně mošt, svařené víno a samozřejmě i točené pivo. Pro ty co mají chuť, dát si po polévce něco sladkého budou připraveny koláče a buchty.

   fes1

KDY: 25.3.2017
KDE: Smíchovská náplavka
Odkaz: Polívkování na Náplavce

 

 

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300