Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Ateliér Kalina je fine dining restaurace v centru Prahy, jen kousek od Karlova mostu. Restaurace je umístěná v objektu Pachtova paláce, jenž byl vybudován v 17. století a pod jeho střechou pobýval i Mozart. Ateliér Kalina tak spojuje umění a historii s prvotřídní gastronomií. Restaurace je zaměřena na suroviny v kombinaci s moderní českou kuchyní dokořeněnou francouzským šarmem.

kalat

Stejně jako celý palác nechala v minulosti vybudovat Pachtova rodina, i Ateliér Kalina je rodinným projektem. Kreativní šéfkuchař je Mirek Kalina, který dříve pracoval v mnoha předních českých restauracích, jmenovitě restaurace Kampapark či Bistrot. Zkušenosti, které nyní může využít načerpal i na zahraničních stážích uvedených v průvodci Michelin. Po jeho boku, na pozici šéfkuchaře, stojí Petr Hajný, jenž prošel restaurací v InterContinentalu, Flambée či Ville Richter. Chybět nesmí ani sommeliér jímž je v Ateliéru Kalina Sergey Mitorfanov.

kalat1

Menu v restauraci Ateliér Kalina je sezónní, aktuálně se tedy můžete těšit na zimní menu. Ateliér však nabízí i business obědy, a to hned ve třech variantách – menu o dvou, třech či čtyřech chodech. Kromě gastronomického zážitku mohou návštěvníci vidět unikátní sbírku historických map či moderní sochu ze stejného mramoru, ze kterého byla vytvořena renesanční socha Davida. Součástí je i prodejní výstava umění.

kalat2

 

 

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300