Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Po loňské zkušenosti a cestě ze Štrbského plesa na Popradské při velmi vysokých teplotách jsme si při letošní návštěvě Štrbského plesa raději našli jinou túru. Rozhodli jsme se ale na Popradské pleso přeci jen vydat, akorát jinou cestou.

   pleso

Autem jsme zaparkovali bez problému na velkém parkovišti u odbočky na Popradské pleso a vyrazili jsme. Samozřejmě se ani tato túra neobešla bez výšlapu, Vysoké Tatry jsou Vysoké Tatry, ale byla rozhodně příjemnější. Po široké asfaltové cestě se šlo velice dobře. Krátce před plesem můžete odbočit k Symbolickému cintorínu, který je umístěn pod skalní stěnou Ostrvy. Při jeho procházení, pročítání mnoha jmen lidí, jejichž životy v Tatrách vyhasly, vám až mrazí. Cintorín se datuje již od roku 1933 a je zapsán v seznamu kulturních památek. Z cintorína máte dvě možnosti jak pokračovat k Popradskému plesu. Buď se vrátíte na asfaltovou cestu, po které dojdete pohodlně i se svými ratolestmi v kočárku až k chatě při Popradskom plese nebo můžete pokračovat po kamenité cestě. Ta vás dovede až k plesu a výhled je naprosto úžasný. Průzračná voda a vysoké hory, s fotoaparátem si zde vyhrajte. Nezapomenutelný zážitek. Po náročném výšlapu se můžete občerstvit v Majlathově chatě, která je po rekonstrukci v roce 2010 znovu otevřena.

   pleso1

Popradské pleso, resp. parkoviště k němu patřící, je vzdáleno asi půl hodiny od poklidné podtatranské obce Ždiar, která je lemovaná krásnou přírodní scenérií Bielanských Tater. I zde můžete podnikat menší a větší túry nebo jen procházky po okolí. Při ubytování v horských apartmánech si při ranní kávě nenechte ujít fantastický pohled na Bielanské Tatry.

Kateřina H.

 

 

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300