Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Mám pro vás tip na krásnou a nenáročnou procházku kousek od Prahy. Výlet začneme v Roztokách u Prahy, kam se z Prahy dostanete v pohodě autobusem z kulaťaku. Projdeme se přírodní rezervací Roztocký háj – Tiché údolí.

   unet 13

Já jsem do Roztok jela autem, které můžete nechat odstavené na parkovišti u zámku a to zadarmo. To už se dneska málokde stane, že neplatím nic za parkoviště.

Z parkoviště se vydáte mezi rodinnými vilkami, některé jsou i z první republiky, směrem k bývalé vyhlášené výletní restauraci Maxmiliánka. Tato cesta se zdá chvilku nezáživná, ale na druhou stranu se můžete kochat pohledem na krásně zrekonstruované vily, které lemují cestu.

   unet 10

U zchátralého hotelu Maxmiliánka se napojíte na naučnou stezku, která sice začíná v Suchdole a má 12 zastavení. Maxmiliánka je číslo 5. Směr je jasný, po modré do Únětic. Po chvilce vcházíme do údolí, kterým protéká Únětický potok na lesní zpevněnou cestu.

   unet 15

Cestou minete Spálený, Tůmův a Trojanův mlýn u každého se můžete zastavit a načerpat informace. Bohužel já jsem šla v sobotu, kdy informační cedule byly obstoupené mnoha turisty. A není nad, kteří to čtou všem nahlas a k tomu mají další komentáře. Jinak to je pohodová cesta krásnou krajinou vhodná pro maminy s kočárky a cestou jsem potkala i hodně seniorů, což svědčí o nenáročné trase. Tedy pokud nemáte v úmyslu vyškrábat se na Holý vrch, na Alšovu vyhlídku. Dolu na stezku to šlo samo. A jseme pomalu u cíle. Stojíme u Únětického rybníku a máme na výběr dvě možnosti. Obejít rybník a vydat se zpět nebo se dojít občerstvit do zdejšího pivovaru. Myslím, že volba je jasná. Je první víkend, kdy vysvitlo sluníčko a přestože byl pivovar plný vyplatilo se trochu trpělivosti. A v klidu si můžete vychutnat zdejší pivo. 

   unet 5

Cestou nazpátek obejdu rybník, napojím se zpět na stezku a vracím se do Roztok. Celá cesta je přibližně 11 km dlouhá a podle množství turistů bych řekla, že je hodně oblíbená.

Jenom ta příroda byla taková ještě smutná, neveselá. Určitě se sem ještě vrátím, až se vše v údolí kolem potoka zazelená.

   unet 3

   unet 9

   unet 11

   unet 17

 

 

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300