Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

V sobotu 30. srpna se uskuteční poslední prázdninová jízda parního vlaku do Posázaví. V čele zvláštního vlaku Ferdinand sestaveného z historických vozů s dřevěnými lavicemi pojede lokomotiva z roku 1917 zvaná „Čtyřkolák".

   ferda

Parní vlak Ferdinand, který odjíždí v sobotu v 9:00 z nádraží Praha-Braník, projede nejkrásnější trasu Posázavského pacifiku. V okolí železniční tratě vybudované v kaňonu řeky Sázavy mohou cestující vlaku navštívit mnoho památek za cenu sníženého vstupného nebo se zúčastnit kulturních akcí.

V Jílovém u Prahy stojí za návštěvu Regionální muzeum těžby zlata v Čechách. Současně lze navštívit tři středověké zlaté štoly. Ve stanici Týnec nad Sázavou lze navštívit Týnecký hrad nebo nedalekou zříceninu hradu Zbořený Kostelec.

K největším lákadlům bude patřit Tankový den, který se koná ve Vojenském technickém muzeu v Lešanech a vstup je zdarma. V muzeu mají více než 700 historických tanků, kanónů, motocyklů, obrněných vozů a další vojenskou techniku. Od vlakové zastávky Krhanice je to k muzeu jen asi 500 metrů.

V Benešově se můžete svézt vyhlídkovým ekovláčkem zdarma a také absolvovat prohlídku Pivovaru Ferdinand za 120 Kč i s ochutnávkou piva. Prohlídku je nutné si předem objednat u vlakového doprovodu.

V Postupicích na nádraží si zájemce o prohlídku zámku Jemniště vyzvedne zámecká paní, která je na zámek doprovodí. Při předložení jízdenky na parní vlak Ferdinand obdržíte slevu ze vstupného.

Parní vlak Ferdinand bude sestaven z historických vozů 3. třídy s dřevěnými lavicemi včetně bufetového vozu, kde se pro osvěžení bude točit pivo jako křen z Pivovaru Ferdinand.

Předprodej jízdenek je zajištěn v mezinárodní pokladně na pražském Masarykově nádraží denně od 8 do 18 hodin a v osobní pokladně nádraží Praha-Braník od 7 do 17 hodin.

Jízdní řád parního vlaku Ferdinand (sobota 30. srpna 2014):

Tam    Stanice     Zpět

9:02   Praha-Braník 19:16
9:13   Praha-Zbraslav 19:07
9:36   Vrané nad Vltavou 18:58
9:47   Davle 18:44
10:06 Jílové u Prahy 18:21
10:20 Krhanice 18:01
10:31 Týnec nad Sázavou 17:32–17:52
10:49–12:10 Čerčany 16:25–17:15
12:21–12:41 Benešov u Prahy 16:07–16:12
13:02 Postupice 15:48

Ladislav Lojka

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300