Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

My jsme zvolili opačný směr a výchozím bodem nám byl Kamenný Přívoz, kam jsme došli ze stejnojmenné vlakové zastávky a to po červené turistické trase.

   sazava1

Okolo kostela sv. Ludmily a před most nad Sázavou jsme se dostali až do lesa kousek nad řekou. Odtud trasa začala stoupat trempskými osadami na hřeben vedoucí nad údolím Sázavy. Posázavský Pacifik jedoucí naproti svahu překonává velký výškový rozdíl v místě zvaném Žampach unikátním mostem a ten právě můžeme vidět na první vyhlídce na trase. Dále po upravené a zpevněné cestě, dnes i trochu zasněžené, pokračujeme lesem s trempskými chatami vlevo ve stráních i vpravo na hoře od cesty. Romantiku nám ještě dokreslovaly zamrzající potoky s malými ledopády na nich. Pomalu procházíme stezkou a kousek od rozcestí pod Třebsínem to máme kousek Raisově vyhlídce, pojmenované po známém spisovateli. Výhled je opravdu nádherný a to jak na řeku, tak na trampské osady pod námi.

   sazava

A cestou se pak dostáváme k druhé vyhlídce a to je Klimentova vyhlídka, pojmenovaná po budovateli stezky. Opět nádherný pohled na kroutící se řeku a chaty rozesety po skalnatých svazích. Některé mohou směle nést název orlí hnízda. Nezapomenutelný pohled opouštíme a pomalu začínáme klesat až k řece. Po kamenných schodech a zpevněné vyvýšené pěšině jdeme dále směrem Pikovice. Na konci cesty, tedy pro opačný směr na začátku, nalezneme pamětní velkou ceduli budovatelům stezky. A také obnovený kříž jako památník utonulým vorařům, obnovený v loňském roce. Nesmíme ještě zapomenout na Pikovickou Jehlu naproti u tratě, jež je geologickým útvarem s dřevěným křížem na vrcholu.

A již máme jen kilometr do cíle na nádraží nebo na autobus, jenž nás doveze zpět do Prahy. I v zimních měsících zde je otevřená restaurace Na Růžku s penzionem. 

Další fotografie z výletu ...

Cestopisy a Výlety po Čechách : www.cysnews.cz 

Autor a foto : Jiří Cysař

 

 

 

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300