Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Konstantinovy Lázně právem náleží k významným místům Plzeňského kraje,který se může pyšnit jedinou lázeňskou oázou na svém území, perlou zasazenou do půvabné, klidné o mnohdy civilizací ještě nedotčené krajiny prosycené vývěry minerálních kyselek. Nalezneme zde řadu historických památek a zajímavých míst, které nám dovolí sledovat stopu člověka od pravěku přes středověk až po současnost.

   konstantinovy-lazne--001

Samotné lázeňské místo je citlivě zasazené do krásného druhově pestrého lesoparku přirozeně navazujícího na okolní přírodu. Obec nalezneme 35 km západně od Plzně vydámeli se směrem na Karlovy Vary v průměrné nadmořské výšce 520 m v jedné z ekologicky nejčistší oblasti Čech. S celkem 968 obyvateli patří mezi menší lázeňská místa v České republice nabízející klidné rodinné prostředí pro své návštěvníky.

Lázeňské služby jsou zde zaměřeny především na komplexní diagnostiku, prevenci a léčení chorob kardiovaskulárního systému a pohybového ústrojí. Hlavní léčebné metody v Konstantinových Lázních jsou založeny na využití přírodních léčivých zdrojů - minerální uhličité vody. Pramen přírodní železnaté hydrogenuhličitanové sodnohořečnaté hypotonické kyselky z hloubky 40 m má vydatnost 120 - 150 l za minutu při teplotě 9,1 o C a má nejvyšší obsah oxidu uhličitého v celé České republice. V polovině roku 2010 bylo otevřeno zbrusu nové Wellness centru Konstantin, které významně rozšířilo nabídku lázeňských služeb.

Hlavní lázeňská sezona v Konstantinových Lázních slavnostně začíná zpravidla v druhé polovině května. V roce 2014, kdy Konstantinovy Lázně vstupují do své 211. lázeňské sezony, proběhne slavnostní zahájení v sobotu 24. května a již tradičně bude spojeno i se slavnostním zahájením turistické sezony na Konstantinolázeňsku.

Konstantinovy Lázně se zaměřují na prevenci, léčbu a rehabilitaci kardiovaskulárních chorob a léčbu pohybového ústrojí. Vzhledem k panenské přírodě a čistému vzduchu jsou zároveň vyhledávaným místem pro relaxaci, odpočinek a dovolenou. Také příznivci aktivního pohybu si zde přijdou na své. Mohou využít různě náročné trasy pro severskou chůzi Nordic Walking, okolí nabízí zajímavé cyklostezky, vyjížďky na koni a další sportovní aktivity. Pro odpočinek po náročném dni je zde nové Wellness centrum Konstantin. Zde naleznete relaxační bazén s příjemně vyhřátou vodou,vířivky,Kneippovy chodníčky,Aroma saunu,Finskou saunu,Parní lázeň a také solnou jeskyni.

Po většinu roku lázně žijí poměrně pestrým kulturně společenským životem s řadou festivalů, letní Hudební pergolou či pravidelným programem v hudebním klubu Panteon.

Okolí je protkáno více jak 450 km značených cyklotras, pěších turistických tras a řadou naučných stezek. Od července roku 2013 je k dispozici nová cyklostezka a inline dráha o celkové délce 5,2 km. Dále v Konstantinkách a nejbližším okolí naleznete širokou nabídku možností ubytování, rekreace včetně aktivit pro vyznavače adrenalinových záležitostí a jiného využití volného času.

Určitě si hned při prvním setkání s konstantinolázeňskem tento zelený ráj vytvoří pevné místo ve vašem srdci, a tak věříme, že se do Konstantinových Lázní budete stále velmi rádi vracet a nalézat zde tolik potřebné a léčivé pohlazení nejen na srdci ale i duši.

Další fotografie z výletu ...

Cestopisy a Výlety po Čechách : www.cysnews.cz 

Autor a foto : Jiří Cysař

  

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300