Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator
Chci vyhledávat v:

Cestování

stezkrMám pro vás cestovní tip kam vyrazit s dětmi první prázdninový víkend. O víkendu se otvírají dvě zajímavý místa, kde by jste neměli určitě chybět.

unet 13Mám pro vás tip na krásnou a nenáročnou procházku kousek od Prahy. Výlet začneme v Roztokách u Prahy, kam se z Prahy dostanete v pohodě autobusem z kulaťaku. Projdeme se přírodní rezervací Roztocký háj – Tiché údolí.

oblakaTým Relax & sport resortu Dolní Morava má za sebou obrovský kus práce a rozhodně neusíná na vavřínech. Na začátku prosince otevře jedinečnou Stezku v oblacích, která vzniká poblíž chaty Slaměnka, v nadmořské výšce 1116 m.

morlesPrvní červencový víkend byl v Relax & sport resortu Dolní Morava slavnostně otevřen Lesní zážitkový park a rozšířená část Mamutíkova vodního parku.

kazberCo letos vyzkoušet něco nového, něco, co tady ještě nebylo? Vydejte se na plavbu po Berounce na převozní lodi Kazi!

cervenyNáš dnešní výlet míří na hrad Červený Újezd nedaleko Prahy.

ryzum1Nedaleko města Oseka v Ústeckém kraji se nalézá jedna z nejrozsáhlejších hradních zřícenin a to hradu Rýzmburku. Jeho vznik je datován do třináctého století.

zlatoz1Zámek Lešná, jedno z nejmladších šlechtických sídel na Moravě, ožije Vánoci už od 15. listopadu.

vezNa rozhraní Polabské nížina a Českomoravské vrchoviny se v obci Bohdaneč nachází nová rozhledna a k této povede i náš dnešní výlet. Místem startu výletu je vlakové nádraží Zbraslavice v okrese Kutná Hora.

ferdaV sobotu 30. srpna se uskuteční poslední prázdninová jízda parního vlaku do Posázaví. V čele zvláštního vlaku Ferdinand sestaveného z historických vozů s dřevěnými lavicemi pojede lokomotiva z roku 1917 zvaná „Čtyřkolák".

mlynKdyž se řekne Českosaské Švýcarsko, každému se pravděpodobně vybaví Pravčická brána, Hřensko či soutěsky říčky Kamenice.

vlakOdjez vlaku je plánován na devátou hodinu a první zastávkou po výchozím nádraží v Braníku je Zbraslav a zde se pak vydáme na trasu legendárního Posázavského pacifiku.

plesoPo loňské zkušenosti a cestě ze Štrbského plesa na Popradské při velmi vysokých teplotách jsme si při letošní návštěvě Štrbského plesa raději našli jinou túru.

zamek-radicNedaleko města Sedlčan se nalézá soukromí zámek Radíč . Chceme-li si udělat výlet to Jižních Čech a máme chuť navštívit jeden ze zdejších zámků, jeden z nejvhodnějších pro návštěvu s dětmi je tento objekt.

snezka1Každý, kdo navštíví Krkonoše musí bezpodmínečně absolvovat jeden výlet a to s cílem na naši nejvyšší hoře Sněžce.

vrs1Na výlet nedaleko řeky Vltavy se můžeme vydat po stopách historie hradu Vrškamýk, bývalého královského hradu císaře Karla IV. před vybudováním Karlštejna.

koupalistemotolKoupaliště Motol je přírodní vodní nádrž o rozloze 4.100 m/2 s protékající vodou.Pro děti je zde velmi snadný přístup do vody. Dále je pro děti k dispozici dětský koutek, trampolína, skluzavka, houpačka a pískoviště.

zitavkaPříznivce parních lokomotiv je v Čechách odkázán jen několik nostalgických jízd pořádaných při mimořádných příležitostech. Pokud se vám termín nehodí, nemáte možnost shlédnout parní lokomotivu a historický parní vlak v provozu.

bororo1Od neděle 27. července bude v pražské zoo otevřena nová a velmi netradiční expozice v prostorách bývalého Pavilonu velkých savců – Rezervace Bororo.

pivokozelV sobotu 26. dubna vyrazí stovky milovníků velkopopovické krajiny a poctivého velkopopovického piva na 9. ročník putování Krajinou barona Ringhoffera.

lhotaNa dnešní výlet jsme se vydali na hradní zříceninu Zbořený Kostelec v obci se stejným názvem zhruba pět kilometrů od Týnce nad Sázavou. A právě odtud náš výlet započal a to přímo od stanice Posázavského Pacifiku.

WP 20140422_009Blíží se květen, jaro je v plném proudu a počasí nám přeje. Proč tedy sedět doma u počítače, nebo u televize a nevyrazit někam ven? My jsme vyrazily do pražské ZOO.

svijanNa Slavnosti piva i na Drábské světničky vás může v sobotu 12. července dovézt parní vlak, který bude vypravený z Prahy-Braníka a jehož cílem bude Česká Lípa.

vyhlidkaMěsto Mariánské Lázně je světoznámé a jistě v tomto místě budeme hledat léčivé prameny nebo historicky známé budovy.

mnisek1Jednoduché spojení z našeho hlavního města vás dovede do městečka pod Skalkou a to Mníšku pod Brdy. A odtud začíná naše dnešní turistický výlet do Brd a jejich neopakovatelných přírodních krás. 

konstantinovy-lazne--001Konstantinovy Lázně právem náleží k významným místům Plzeňského kraje,který se může pyšnit jedinou lázeňskou oázou na svém území, perlou zasazenou do půvabné, klidné o mnohdy civilizací ještě nedotčené krajiny prosycené vývěry minerálních kyselek.

karstejnNejhodnotnější orientální koberce ze sbírek Národního památkového ústavu (NPÚ) představí výstava, která se 6. června otevřela veřejnosti na císařském hradě Karlštejně.

most-inteligenceVystoupili jsme na zastávce Malá Chuchle, z autobusu, který vyjíždí ze Smíchovského nádraží a první most oficiálně pojmenovaný Branický byl před námi.

bechynePůvodně knížecí hradiště v Bechyni, zmiňované již v 9. století, stojí na nejjižnějším skalním výběžku nad soutokem říčky Smutná a řeky Lužnice.

sazava1My jsme zvolili opačný směr a výchozím bodem nám byl Kamenný Přívoz, kam jsme došli ze stejnojmenné vlakové zastávky a to po červené turistické trase.

bnr IB2016 GIF 300x300 01

 bej16 300x300